domov novice zanimivosti DOM pps kontakti
kdo smo
kje smo
hišni red
sprejem v dom
storitve
cenik
prehrana
jedilniki
recepti
zdravje
članki
povezave
fotogalerija
video
javna naročila
povpraševanje
Zgibanke o DSO Kočevju
Zanimivosti
ZAHVALA
Projekt 72 ur v DSO Kočevje
Stoletniki v DSO Kočevje
Koncert domskega zbora zvonček
Nastop na 10. festivalu za 3. življenjsko obdobje - Cankarjev dom 2010
Srečanje stanovalcev domov
Dolenjske in Bele krajine

PLESNA SKUPINA V DOMU
STAREJŠIH OBČANOV

ŠPORTNE AKTIVNOSTI STANOVALCEV
MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE
DEMENCA NAŠ VSAKDAN
Starejši mladim
Terapija s škotskim
ovčarjem - kit
ŽELJKO VERTELJ
Slikar z usti

Srečanje stanovalcev domov Dolenjske in Bele krajine

Tradicionalno srečanje stanovalcev domov Dolenjske regije se je začelo že pred 21 leti, ko je bil začetnik in pobudnik takšnega srečanja DSO Črnomelj. Med prvimi , ki so sodelovali je tudi naš DSO Kočevje. Z leti so se pridružili še drugi dolenjski domovi in zavodi, tako da je letos sodelovalo že devet domov in zavodov.
 

Vsako leto pripade organizacija drugemu domu, tako smo letos na vrsto prišli Kočevci. Srečanje je potekalo 14.05.2009, v športni dvorani in ni bilo strahu, da nas vreme preseneti. Zbralo se nas je 303 udeležencev srečanja.
 

Ob prihodu so bili gostje lepo sprejeti in postreženi. Uradno odprtje srečanja se je začelo s nastopom kočevskih mažuretk.
  

Sledil je nagovor direktorice DSO Kočevje Lidije Žagar.

Nastop je nadaljeval domski pevski zbor Zvonček skupaj z kočevskim kant-avtorjem Romanom Zupančičem pod taktirko Branke Koleta.
 

Zaplesala je tudi domska plesno-gibalna skupina Babice plešejo pod vodstvom zunanje sodelavke Mateje Skender.
 

Za smeh pa je poskrbel kočevski komedijant Šlajsar. Tudi za ples je bilo poskrbljeno, igral je domač ansambel Roka Žlindre.
 

Za dodatno aktivacijo in druženje pa so stanovalci vsakega doma tekmovali v igrah v katerih so morali pokazati kar veliko spretnosti in truda. Nekajkratni, skoraj nepremagljivi Metličani, so le morali predati zmagovalni pokal letošnjim zmagovalcem tekmovalcem iz Posebnega zavoda Prizma. Čestitamo!

Prijetno druženje se je nadaljevalo ob kosilu. Udeleženci so si tudi lahko ogledali razstavo slik našega stanovalca Željka Vertlja, ki slika z usti. Predstavile so se tudi kmečke žene Društva kmečkih žena Ribnice s svojimi ročnimi deli in kočevski rezbar Matija Kobola, ki je razstavil svoje izdelke iz lesa. Zahvaljujemo se vsem, ki so se predstavili in sodelovali v našem srečanju, hvala tudi stanovalcem vseh dolenjskih domov za udeležbo.
  

 

Katja Buzuk
Pridržujemo si pravico do napak Izdelava spletnih strani: 1A INTERNET d.o.o. © DSO Kočevje